Impreza w stylu lat 80? Mamy pomysły na efektowne przebrania!

Impreza w stylu lat 80? Mamy pomysły na efektowne przebrania!

Jak się przebrać na imprezę w stylu lat 80? Cóż, istnieje spora szansa na to, że znajdziesz odpowiedni kostium w garderobie swoich rodziców lub dziadków. Jeśli jednak nie masz pomysłu, warto kierować się poniższymi wskazówkami i inspiracjami. Pamiętaj jednak, że to nie tylko lata pełne kolorów i modowego szaleństwa. To również okres kluczowy dla całej muzyki rockowej, która także stanowiła źródło stylizacyjnych inspiracji.

Lata 80 – moda i impreza w stylu disco i rocka

Disco i rock to nieodłączne elementy lat 80. To właśnie wtedy na parkietach grano Michaela Jacksona, Madonnę, Blondie, Abbę czy nawet i Prince’a, a z drugiej strony powstawały największe hity The Cure czy Guns N’ Roses. To wszystko znalazło odzwierciedlenie również i w modzie.

Impreza, lata 80 – strój dla kobiet

W latach 80. kobiety nosiły maksymalnie kolorowe stroje, często w neonowych odcieniach. Podchodzono wówczas do kwestii stylizacyjnych z dużym przymrużeniem oka. Warto to wykorzystać i pobawić się modą. Wskazane wręcz są więc legginsy w energetycznych kolorach, które możesz zestawić z jednolitym topem na ramiączkach. Wspaniałym ukoronowaniem całości będzie błyszcząca peruka, a nieco figlarny charakter zestawu podkreślą okulary typu żaluzje. Jeśli chcesz uzyskać bardziej punkową stylizację, możesz bluzkę z siateczką, która niewiele zasłania, połączyć również z legginsami w kolorze czarno-czerwonym. Dodaj do tego szpilki i czarną torebkę, a cały zestaw zyska pazura. W grę wchodzą również cekiny i marynarki z szerokimi ramionami, które możesz skomponować nawet z falbanami.

Pomysł na przebranie – lata 80 dla mężczyzn

Jak się ubrać na imprezę w stylu lat 80.? Powiedzieliśmy sobie nieco o przebraniach kobiet, teraz przyszła pora na mężczyzn. Jeśli blisko Ci jest do takich zespołów, jak Depeche Mode czy Duran Duran lub po prostu pragniesz się nimi zainspirować, warto zdecydować się na połyskujący garnitur czy koszulę z odpiętymi guzikami.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na imprezę założyć kreszowy dres z kolorowymi wzorami i zestawić go z adidasami. Dodajmy, że bardzo modne w tamtym czasie były również garnitury tętniące kolorami, a także koszule w wydaniu oversize’owym. Z drugiej strony, jeśli zależy Ci na bardziej męskiej stylizacji i wolisz coś stonowanego, możesz założyć skórzaną kurtkę z ćwiekami lub jeansową katanę. Świetnym wyborem będzie też dwurzędowa marynarka z poduszkami na ramionach w połączeniu z szerokimi spodniami. Ważne też, aby przy takim zestawie odpowiednio ułożyć włosy, najlepiej przy pomocy lakieru lub nałożyć perukę w kształcie irokeza. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, jak się ubrać na imprezę w stylu lat 80., przejrzyj nasze propozycje i znajdź idealne akcesoria dla siebie!