Impreza plenerowa dla dzieci. Czego nie może zabraknąć?

Impreza plenerowa dla dzieci. Czego nie może zabraknąć?

Nadchodząca wiosna i lato to najlepsze pory roku na urządzenie przyjęcia plenerowego dla dzieci. Impreza tego typu zawsze cieszy się dużą sympatią zarówno ze strony solenizanta jak i zaproszonych przez niego gości. Wynika to z tego, że na świeżym powietrzu można bez końca szaleć, puszczając wodze wyobraźni. Szczególnie, jeśli rodzice zadbają o dodatkowe atrakcje i zorganizują zawody sportowe, konkursy, piniaty lub dmuchańce. Ważna jest też sama oprawa przyjęcia, czyli dekoracje oraz zastawy stołowe.

Zawody sportowe

Jeżeli wiesz, że dzieci na przyjęciu są ruchliwe i żyją aktywnie, to możesz zapewnić im dostęp do rozrywek ruchowych na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie prostych zabaw zespołowych – przeciąganie liny, dwa ognie, berek. Gdy dysponujesz nieco większą przestrzenią to nawet zabawa w podchody czy chowanego okaże się bardzo wciągająca. Dzieci uwielbiają też różnego rodzaju tory przeszkód, choć te wymagają nieco więcej przygotowań.

Interesujący pokaz

Nie jesteś pewien, czy dzieci będą chciały wziąć udział w zabawach ruchowych? W takim razie niech zasiądą na widowni i obejrzą pokaz. Tutaj do wyboru jest mnóstwo animacji – występy klaunów, żonglerów, piosenkarzy, magików. Czasem mogą to być występy z udziałem dzieci, które sprzyjają integracji i zabawie.

Animator zabaw

Animator to dzisiaj najważniejsza postać na każdej imprezie plenerowej dla dzieci. Taka osoba ma doświadczenie w pracy z najmłodszymi i wie, jak zapewnić im rozrywkę. Często w tym celu proponuje malowanie buziek, robienie kolorowych tatuaży czy fryzur.

Animator organizuje też zabawy z chustą i wiele innych, które integrują towarzystwo i zapewniają im wspaniałą rozrywkę bez chwili nudy. W zależności od ustaleń, animator może być też opiekunem imprezy i dbać o bezpieczeństwo podopiecznych.

Fotobudka

Stoisko, na którym można sobie zrobić zdjęcie z solenizantem na pewno będzie bardzo oblegane. Nie musi to być profesjonalna fotobudka – wystarczy miejsce z siedziskiem osłonięte kotarami, w którym będzie znajdował się aparat. Zdjęcia mogą też robić dorośli. Na pewno wspaniały efekt da przebieranie i charakteryzowanie się przy pomocy gadżetów imprezowych takich jak okulary imprezowe.

Piniata

Dzieci uwielbiają nie tylko zdrową rywalizację, ale też chętnie korzystają z możliwości legalnego zepsucia czegoś. Właśnie w tym celu powstała piniata, z której po rozbiciu wysypują się słodkości i drobne upominki dla gości. To zarazem piękna dekoracja – znajdziesz ją w naszym sklepie w różnych wariantach.