Udekoruj salon na wigilię i zachwyć swoją rodzinę. Oto kilka nieszablonowych trików dekoracyjnych

Udekoruj salon na wigilię i zachwyć swoją rodzinę. Oto kilka nieszablonowych trików dekoracyjnych

Przygotowania do świąt to nie tylko planowanie wigilijnego menu, ale też dekorowanie domu, aby zapanował w nim bożonarodzeniowy klimat. Warto z wyprzedzeniem pomyśleć o tym, jakie ozdoby sprawdzą się w Twoim salonie. Możesz postawić na klasykę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaskoczyć rodzinę oraz przyjaciół nieszablonowymi pomysłami aranżacyjnymi. Oto kilka z nich – produkty potrzebne do wykonania znajdziesz w naszym sklepie online.

Lampiony zamiast tradycyjnych lamp

Nie od dziś wiadomo, że przyjemny klimat wnętrz tworzy światło. Jednak nie może to być nic jaskrawego i męczącego wzrok. Dlatego aurę tajemniczości oraz magii najłatwiej zbudujesz przy pomocy tradycyjnych lampionów. Możesz kupić je już teraz i wykorzystać podczas nabożeństw roratnich. Niektóre z nich mają tradycyjny wygląd, a inne przybierają kształt gwiazd betlejemskich. Bardzo ciekawą propozycją jest nasz kominek LED.

Pokrowce – mała rzecz, wielka zmiana

Nikt raczej nie wymienia mebli z okazji zbliżających się świąt, ale każdy chciałby, aby wnętrza w tym czasie wyglądały inaczej niż na co dzień. Mamy pomysł na to, jak szybko i efektownie odmienić wizerunek pomieszczenia. Wystarczy nałożyć na krzesła świąteczne pokrowce i gotowe! To nie tylko designerskie, ale też praktyczne – w razie zabrudzenia np. barszczem można je uprać znacznie wygodniej niż tapicerkę mebli. Do pokrowców na krzesła polecamy utrzymane w takiej samej stylistyce i kolorystyce pokrowce na sztućce oraz na butelki.

Zaproś dodatkowych gości

Od kilku sezonów ogromną popularnością cieszą się bożonarodzeniowe figurki, zwłaszcza elfów i Świętego Mikołaja. W zależności od tego, jaki mają rozmiar, mogą być elementem stroików, ale też stanowić dekorację solo. Niektóre są przeznaczone do postawienia na zewnątrz, zatem oświetlają wejście do domu oraz balkon.

Podwieszane dekoracje u sufitu

Czasem zmartwieniem jest to, że wnętrze salonu jest małe, a gości na wigilii czy świątecznym obiedzie będzie dużo. Jak to rozwiązać w kontekście dekoracji? Zamiast ustawiać cokolwiek na podłodze, zdecyduj się na ozdoby wiszące. Umieszczenie ich pod sufitem sprawi, że nie zajmą zbyt wiele miejsca, a będą wyglądały bardzo efektownie. Taką aranżację stworzysz przy pomocy dekoracyjnych łańcuchów, rozet oraz brokatowego confetti.