Sezon rowerowy w pełni! Oto akcesoria, które warto posiadać

Sezon rowerowy w pełni! Oto akcesoria, które warto posiadać

Szykujesz się, by powrócić do jazdy na rowerze? A może jednoślad towarzyszy Ci każdego dnia? Potraktuj go nie tylko jako środek lokomocji czy sprzęt sportowy pozwalający realizować pasje i utrzymywać zgrabną sylwetkę. Niech rower wyraża Ciebie! Jak? To proste – przy pomocy estetycznych akcesoriów. Jednak większość z nich pełni głównie funkcję praktyczną. Dowiedz się więcej na ten temat!

Obowiązkowo – lampki rowerowe

Twój rower w swojej podstawowej wersji niekoniecznie jest w pełni przystosowany do jeżdżenia po drogach. Zazwyczaj brakuje mu oświetlenia, które jest niezbędne do poruszania się po zmroku i w czasie złej pogody. Aby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego dobrą widoczność, zadbaj o obecność lampek. Powinny one obligatoryjnie znaleźć się na kierownicy oraz pod siodełkiem lub na bagażniku, ale nie tylko.

Niektórzy decydują się na dodatkowe światełka lub odblaski umieszczane na wentylach. Zastosowana w nich technologia LED gwarantuje dobrą widoczność bez oślepiania, a także długie i wydajne świecenie bez konieczności częstego wymieniania. Najważniejsze cechy lampek rowerowych to możliwość wygodnego włączania i wyłączania oraz świecenie na kilka sposobów (miganie, świecenie ciągłe).

Licznik rowerowy – na trening i przejażdżki

A gdyby tak móc kontrolować przebieg swoich treningów, wiedzieć, ile kilometrów i w jakim czasie pokonujesz podczas przejażdżek turystycznych? To możliwe za sprawą licznika rowerowego umieszczanego na kierownicy. Ma on dobrze widoczny ekran, a wodoszczelność sprawia, że może być eksploatowany w każdych warunkach. Przykładowe funkcje takich gadżetów to prędkość, czas podróży i inne. Możesz swobodnie konfigurować opcje – średniej prędkości, prędkości maksymalnej, dystansu całkowitego wyrażanego w milach lub kilometrach oraz wiele innych – w zależności od modelu i stopnia zaawansowana.

Uchwyt na telefon

Posługiwanie się telefonem w czasie jazdy jest niewskazane, ale są takie sytuacje, kiedy po prostu musisz zerkać na ekran. Jeżeli korzystasz z GPS w swoim smartfonie, to koniecznie umieść go w miejscu, które będzie dobrze widoczne. Najprędzej będzie to kierownica, gdzie za pomocą ergonomicznego uchwytu przytrzymasz urządzenie elektroniczne i wyregulujesz je pod takim kątem, aby ekran z trasą był dobrze widoczny – nawet w słoneczny czy pochmurny dzień.

Akcesoria rowerowego czynią go bezpieczniejszym i bardziej funkcjonalnym. Zastosuj gadżety, żeby poprawić swój komfort jazdy.