Oryginalne dekoracje choinkowe - czego nie może zabraknąć na świątecznym drzewku?

Oryginalne dekoracje choinkowe - czego nie może zabraknąć na świątecznym drzewku?

W Polsce i na całym świecie tradycja zdobienia drzewek bożonarodzeniowych jest żywa i kultywowana od lat. Jednak z czasem widocznie zmienił się sposób ubierania choinek, a także zależy on od regionu. Dzisiaj widać kilka trendów, jeśli chodzi o dobór ozdób. Niektórzy wybierają monochromatyczne dekoracje utrzymane w zbliżonej kolorystyce. Inni wolą wesoły miszmasz. A Ty? W której grupie jesteś?

Dekoracyjne łańcuchy i koraliki

Ułożenie na gałązkach świątecznych łańcuchów sprawia, że drzewko wygląda bogato i nie ma pustych prześwitów. Niektórzy w tej roli widzą papierowe kółeczka, które można zrobić samemu. Inni wolą gotowe rozwiązania i wybierają długie sznury perełek oraz koralików. Te z kolei wyglądają bardzo elegancko i są świetnym wyborem do choinek w stylu glamour.

Bombki – must have każdej choinki

Bombki mogą przybierać rozmaite formy. Nie brakuje modeli wielokolorowych, ręcznie malowanych czy eleganckich, oprószonych złotym lub srebrnym brokatem. Jeśli wolisz zrobić dekorację sam to kup przezroczyste bombki akrylowe, w których możesz umieścić gałązki igliwia, kulki styropianowe i wiele innych drobiazgów. Takie bombki prezentują się nietuzinkowo i szykownie.

Świąteczne zawieszki

Same bombki to za mało? Na gałązkach możesz też rozłożyć ozdobne zawieszki świąteczne – kokardki srebrne, złote, czerwone. Pięknie prezentują się też rustykalne dekoracje, które powstają z drewna lub sklejki wycinanej w ażurowe wzory i przewiązywane sznureczkami. Można też wieszać je na cienkich tasiemkach.

Dekoracje przyjmują różne formy – mogą mieć kształt domku z piernika, choinki, renifera, serca, gwiazdki, śnieżynki, anioła czy dzwonka. Wiele z nich jest gładkich, co daje pole do popisu dla miłośników rękodzieła.

Choinka jak… malowana

Chcesz, żeby Twoja choinka wyglądała możliwie jak najbardziej naturalnie? Zaprezentuj ją w zimowej odsłonie. Niech na jej gałązkach skrzy się śnieg. Możesz wykonać go na wiele sposobów – obsypać drzewko sztucznym puchem albo drobinkami folii czy maleńkimi kuleczkami w sypkiej formie. Niektórzy wykorzystują do tego srebrny lub biały spray.

Lampki

Kolorowe lampki rozjaśnią każdą choinkę i sprawią, że pokój,będzie skąpany w przyjemnym blasku. Światełka mogą być jednokolorowe i świecić ciepłym lub zimnym światłem. Mogą też mrugać i zmieniać się, a nawet wygrywać melodyjki.

Zwieńczeniem każdej choinki jest efektowna gwiazda lub szpic nakładane na czubek drzewka. Można tam też zawiązać dużą kokardę.