O czym warto pamiętać przy organizacji 30-tych urodzin?

O czym warto pamiętać przy organizacji 30-tych urodzin?

Dla wielu osób przekroczenie 30 roku życia to naprawdę wielkie wydarzenie. Uważa się, że to oficjalne pożegnanie z młodością. Dzień tych urodzin powinien być więc hucznie obchodzony. Aby wszystko poszło zgodnie z planem i impreza zapadła na długo w pamięci gości, należy najpierw ustalić kilka rzeczy. Począwszy od zaproszeń, poprzez catering, a kończąc na grach i zabawach warto dopiąć wszystko na ostatni guzik. W zależności od tego ilu gości zamierzamy zaprosić, musimy dopilnować, aby niczego im nie zabrakło. W naszym artykule dowiesz się o czym warto pamiętać przy organizacji 30-tych urodzin.

Co jest niezbędne przy organizacji 30-tki?

Trzydzieste urodziny podobnie jak wszystkie inne nie mogą obejść się bez gości. Tutaj oczywiście niezbędne są zaproszenia, które trzeba wysłać gościom odpowiednio wcześniej. Aby zaproszenia były naprawdę wyjątkowe, warto zrobić je samemu, o ile oczywiście pozwoli na to czas. Oprócz tych podstawowych elementów, bardzo ważny jest także catering. Musimy dopilnować, aby nie zabrakło jedzenia dla żadnego z gości. Jeśli chodzi o dekoracje, to idealnym rozwiązaniem mogą okazać się różnorakie dodatki z motywem "30", takie jak talerzyki, serwetki, kubki, obrus i oczywiście balony urodzinowe. Oprócz tego można zaopatrzyć się także w domowe nagrania lub zdjęcia z poprzednich urodzin, karaoke lub zabawne piniaty.

Jakie zabawy sprawdzą się najlepiej?

Dobrze jest pomyśleć nad balonami z helem. Oprócz masy śmiechu związanej z mówieniem, będziemy mogli do latających pod sufitem ozdób przytwierdzić wstążki i zdjęcia z młodości. Można też stworzyć wspólną bazę zdjęć z zaproszonymi osobami. Na pewno staną się hitem. Świetną zabawą może okazać się także ułożenie wspólnej playlisty. Najlepiej, żeby każdy wrzucając piosenki wpisywał też z czym mu się one kojarzą. Pierwszy wolny taniec na szkolnej dyskotece, wygłupy na wakacjach nad jeziorem, czy piosenka, z którą podbijaliście miejskie parkiety. Kreatywność w doborze dekoracji urodzinowych liczy się przede wszystkim. Na każdej imprezie jedzenie i picie grają pierwsze skrzypce. Lepiej jest nie kupować tortu. Zamiast tego można samemu przygotuj deser na bazie ulubionych łakoci z dzieciństwa. Można także wypożyczyć maszynę do robienia waty cukrowej. Trudno jest przecież znaleźć smakołyk, który bardziej kojarzy się z czasami młodości niż właśnie wata cukrowa.

W przypadku, gdy to my organizujemy urodziny dla kogoś, to najlepszym, sprawdzonym i wciąż oryginalnym pomysłem jest impreza niespodzianka zorganizowana w miejscu zgodnym z naszymi, i jubilata, upodobaniami. Przykładowo jubilata lub jubilatkę zachwyci spotkanie z nawiązaniem do zainteresowań. Jeśli na przykład zbiera komiksy, warto zrobić party w stylu superbohaterów, jeśli natomiast jubilatka jest zainteresowana modą, a dbanie o urodę zajmuje jej naprawdę dużo czasu – można zaszaleć z przebraniami i oczywiście perukami. Pomysłów jest naprawdę wiele!