Najciekawsze pomysły na udekorowanie weselnego stołu

Najciekawsze pomysły na udekorowanie weselnego stołu

Szukasz inspiracji na dekorację weselnego stołu? To niezwykle ważne, w jaki sposób ozdobisz miejsce, przy którym zasiądą Państwo Młodzi wraz ze swoimi świadkami, rodzicami i przyjaciółmi. Okazuje się, że w zależności od tego, jaki styl przybierze Twoja impreza, ozdoby mogą być nowoczesne, klasyczne czy rustykalne. Oto kilka pomysłów na aranżację najważniejszego miejsca na sali weselnej.

Kurtyna na ścianie

Zdarza się, że ściana za stołem Państwa Młodych nie prezentuje się atrakcyjnie i najlepiej jest ją przesłonić. W tej roli świetnie sprawdzi się kurtyna foliowa lub świetna. Stworzy ona niesamowity efekt błyszczącej kaskady i sprawi, że oczy wszystkich będą zwrócone w tę stronę. Kurtyna czy świderki są dekoracją samą w sobie, ale też stanowią ciekawe tło dla innych dekoracji, np. balonów foliowych czy girland.

Brama z balonów

W ostatnim czasie niezwykle popularne są dekoracje z balonów. Można uformować je w dowolny sposób – np. na konstrukcji w kształcie łuku przymocować kolorowe balony, robiąc w ten sposób bramę lub coś na kształt rzeźby.

Balony można w łatwy sposób mocować za pomocą taśmy. Nawet samodzielne zrobienie takiej dekoracji, choć nieco czasochłonne, to nie jest niemożliwe. Wystarczy zaangażowanie kilku osób, aby uzyskać niezwykle spektakularną kompozycję, idealną także jako tło do pamiątkowych zdjęć.

Dekoracje rustykalne

Modne wesela w stodołach czy w plenerze wymagają należytej oprawy. Tutaj najlepiej sprawdzają się dekoracje rustykalne. Na stole Młodej Pary można ustawić dowolne kompozycje składające się z podstawek drewnianych, bieżników jutowych czy sznurków. Są one dodatkami to pięknych i naturalne wyglądających bukietów z kwiatów rosnących na łąkach. Źródłem światła są oczywiście klimatyczne świece rzucające ciepły blask.

Impreza w stylu glamour

Ozdoby weselne w stylu glamour to również popularny obecnie wybór. Najlepiej wyglądają na stołach w nowoczesnych domach weselnych i salach restauracyjnych. Stworzysz je z pomocą taśm ozdobnych i sznurków, szczególnie takich, które mienią się i są wyklejone błyszczącymi kryształkami. Zazwyczaj są utrzymane w odcieniu złotym lub srebrnym, ale jeśli kolorem przewodnim na Twoim weselu jest czerwony czy niebieski, to tutaj także znajdziesz dodatki w pasujących barwach.

Dekoracje stołów weselnych składają się w dużej mierze z kwiatów. Umieszczenie ich w ozdobnych wazonach stanowi centralny punkt wystroju – wokół nich można stworzyć pozostałą część aranżacji, na którą składa się elegancka zastawa, serwetki czy zawieszki tematyczne na alkohole.