Jakie akcesoria wybrać na przyjęcie urodzinowe dziecka?

Jakie akcesoria wybrać na przyjęcie urodzinowe dziecka?

Urodziny dziecka to niezwykły dzień nie tylko dla malucha, ale także dla jego rodziców. Wydarzenie to stanowi świetną okazję, aby udekorować cały dom w niesamowity sposób. Dzięki kolorowym balonom, serpentynom, łańcuchom oraz niepowtarzalnej atmosferze można sprawić, że nasze dziecko zapamięta ten dzień na długo. Aby to wszystko się udało, należy dobrać odpowiednie akcesoria i dodatki. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi wskazówkami odnośnie dekoracji urodzinowych. Spraw, aby ten dzień był naprawdę wspaniały.

Motyw przewodni przyjęcia urodzinowego

Urodziny dziecka mogą być o wiele ciekawsze, jeśli wybierzemy jakiś motyw przewodni. W tym celu warto zastanowić się np. jakie postacie z bajek uwielbia dziecko - czy może jest to Świnka Peppa czy może Myszka Miki. Każdy maluch z pewnością ma jakiegoś swojego ulubieńca (lub ulubieńców). Tort urodzinowy można udekorować również np. w samodziki w przypadku, gdy dziecko jest fanem różnego rodzaju pojazdów lub w czarnobiałe paski, gdy szkrab uwielbia zebry. Aby w pełni wykorzystać motyw przewodni, można przykładowo udekorować zasłony okienne naklejkami z postaciami z kreskówek. Oprócz tych dodatków niezwykle ważny jest oczywiście baner urodzinowy. Dostępnych jest wiele wariantów tego rodzaju zawieszek, dzięki czemu w zależności od gustu można dobrać najbardziej odpowiadający. Jeśli motyw przewodni przyjęcia został wybrany, czas pomyśleć o tym jak nadać miejscu przyjęcia odpowiedniego wyglądu.

Balony i dekoracje stołowe

Choć wydaje się, że sufit to jedyne miejsce, gdzie można zawiesić balony, to wcale tak nie jest. Wystarczy odrobina kreatywności, aby dobrać tego rodzaju dodatki, które będzie można przyczepić do zasłon, żyrandola, a nawet krzeseł. W tym celu warto dobrać balony urodzinowe w kolorystyce najbardziej zbliżonej do motywu przyjęcia. Dobrze jest także wyjść poza schemat i wybrać nie tylko klasyczne balony, ale także te, cechujące się różnymi kształtami. Z pewnością świetnie sprawdzą się balony w kształcie cyfr odpowiadających wiekowi malucha. W kwestii odpowiedniego ustawienie umeblowania w pomieszczeniu, warto przede wszystkim pomyśleć o stole. Powinien on być umiejscowiony w centralnej części wnętrza. Dekoracje stołowe powinny być dobrane zgodnie z motywem przewodnim przyjęcia. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie słomek do napojów z dekoracyjnymi napisami. W przypadku kilkuletniego dziecka należy pamiętać, o bezpiecznych plastikowych talerzykach. Idealne rozwiązanie może stanowić także udekorowanie żyrandola. W tym celu należy przyczepić na środku sufitu kilka kolorowych serpentyn, następnie każdą serpentynę przeciągnąć osobno do innej ściany. Serpentyny nie powinny być zbytnio naciągnięte, lecz opadać lekko w dół, tworząc kolorowych klosz. Nie można oczywiście zapomnieć o konfetti!

Przebrania i dodatki na urodziny

Aby dziecko było w pełni uszczęśliwione, należy zadbać o odpowiednie przebrania urodzinowe. One również powinny współgrać z wybranym motywem przyjęcia. Dzieci uwielbiają ucharakteryzowane twarze, dlatego warto zadbać o farby do malowania twarzy, a także dodatki takie jak uszy, czy rogi.

Urodziny dziecka to wydarzenie niepowtarzalne w skali roku. Dobrze jest więc zadbać o wszystkie szczegóły, aby impreza ta była niezapomniana zarówno dla malucha, rodziców, jak i gości. Świetnym rozwiązaniem może być również wynajęcie animatora, czyli przewodnika, która rozbawi dzieci różnego rodzaju zajęciami, a także rozchmurzy małego marudę w razie potrzeby.