Jak zrobić ściankę do zdjęć?

Jak zrobić ściankę do zdjęć?

Urządzasz przyjęcie i szukasz pomysłu na to, żeby urozmaicić imprezę? Dobrym sposobem jest stworzenie ścianki na zdjęcia, na której bliscy będą mogli zapozować do pamiątkowych fotografii! Jednolite tło świetnie się prezentuje i sprawia, że ujęcia nabierają wyjątkowego charakteru. Zastanawiasz się, jednak jak zrobić ściankę do zdjęć? Wbrew pozorom to bardzo proste! Sprawdź nasze wskazówki.

Ścianka do zdjęć — DIY

Ścianka do zdjęć świetnie się sprawdzi nie tylko na imprezie urodzinowej, ale także na przyjęciu okolicznościowym, np. weselu, chrzcinach, baby shower czy na rocznicy związku. To również dobry pomysł na to, aby urozmaicić bal karnawałowy czy wieczór panieński. Jednak od czego zacząć?

  • Po pierwsze — przygotuj konstrukcję. Ścianka może mieć dowolny kształt, np. koła, prostokąta, a nawet sześciokąta. Wybór zależy od Twojej wizji. Najlepiej jeśli konstrukcja jest wykonana z wytrzymałych materiałów np. prętów metalowych lub drewna. Dzięki temu będzie stała stabilnie i na nikogo się nie przewróci.
  • Po drugie — ustal styl i kolorystykę. Ścianka powinna być dopasowana do okoliczności. A zatem na baby shower wybierz dekoracje w uroczych, pastelowych kolorach (adekwatnych do płci). Z kolei złota dekoracja dobrze się będzie prezentować na weselu. Możesz stworzyć także kolorową ściankę, która będzie idealna na imprezę urodzinową. Jednocześnie pamiętaj, że ta dekoracja musi być utrzymana w jednolitych barwach. Warto wybrać 2-3 kolory, np. biały, złoty i niebieski lub różowy, biały i jasnożółty. Dzięki temu kompozycja będzie wyglądała ciekawie, ale i elegancko.
  • Po trzecie — znajdź odpowiednie dekoracje wiszące. Dobrym wyborem są np. kurtyny foliowe. W naszym sklepie znajdziesz je wielu kolorach. Będą stanowić świetne tło dla innych dekoracji. Zestaw je z balonami, pomponami, rozetami, girlandami, a nawet lampkami. Umieść te elementy w różnych miejscach i stwórz niesymetryczną aranżację z dodatków w wielu rozmiarach i kształtach. Dzięki temu dekoracja będzie ciekawa i nie będzie wydawać się "płaska".
  • Po czwarte — zadbaj o podłogę. Dobrym rozwiązaniem jest położenie dywanu przed ścianką. Świetnie się sprawdzi puchaty model, który będzie wyglądać niczym chmurka. Możesz także zdecydować się na proste panele, które będą dobrze pasować do klasycznych aranżacji.

Sprawdź również: Piniata, czyli wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci

Jeśli chcesz, możesz przed ścianką ustawić krzesło lub ławeczkę. Dzięki temu osoby pozujące będą mogły wygodnie usiąść i zaprezentować się z najlepszej strony.

Ścianka do zdjęć to doskonały pomysł na to, żeby urozmaicić nieco ujęcia z przyjęcia. Jeśli samodzielnie ją stworzysz, możesz sporo zaoszczędzić! Sprawdź w praktyce.