Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski?

Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski ma niezwykłe znaczenie dla każdego Pana Młodego. Zgodnie z tradycją jest to ostatni moment na bezkarne szaleństwo. Istnieją jednak panowie, którzy wyznają zasadę, że ten wieczór wcale nie musi być jakoś specjalnie wyjątkowy. Tych jest jednak z pewnością spora mniejszość, dlatego organizacja wieczoru kawalerskiego to dość ważna sprawa. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wieczór przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Jak więc go zorganizować, tak aby zapadł na długo zapadnie w pamięć Panu Młodemu i gościom? O tym dowiesz się z naszego artykułu!

Kto ma zorganizować wieczór kawalerski i ile to kosztuje?

Choć wydawać by się mogło, że Pan Młody jest głównym gościem na wieczorze kawalerskim i inni muszą zająć się sprawami organizacyjnymi, to jednak właśnie on powinien dopiąć wszystko na ostatni guzik. W przygotowaniach do imprezy mogą oczywiście pomagać przyjaciele i koledzy dzieląc się między sobą poszczególnymi zadaniami. Należy pamiętać, że osoba, która będzie odpowiedzialna za organizację wieczoru kawalerskiego musi czuwać nie tylko nad przygotowaniami do imprezy, ale również nad jej przebiegiem oraz zakończeniem. Jest to dość ważna kwestia. Jeśli chodzi o koszty organizacji wieczoru kawalerskiego, to zazwyczaj są one po stronie Pana Młodego. Zwykle jednak zaproszenie gości dokładają się do wydatków lub fundują jakąś specjalną atrakcję dla Pana Młodego. W przypadku wspólnej organizacji wieczoru kawalerskiego, warto zadbać o to, aby wszystkich rozliczeń dokonać jeszcze przed imprezą, po to, by uniknąć potem nieporozumień lub upominania się o pieniądze w trakcie imprezy.

Termin i motyw przewodni wieczoru

Jeśli chodzi o termin wieczoru kawalerskiego, to zazwyczaj wypada on na około 1-2 tygodnie przed ślubem. Przygotowania do niego natomiast powinny rozpocząć się około 2 tygodnie wcześniej. Dzięki temu można ustalić liczbę gości i potwierdzić ich obecność. Nie jest to bez znaczenia przy rezerwacji miejsc czy tworzeniu budżetu.

Świetnym rozwiązaniem na wieczór kawalerski jest wcześniejsze ustalenie motywu przewodniego całej zabawy. To z pewnością uatrakcyjni całą imprezę. Goście mogę mieć niezwykłą okazję na wcielenie się w różne postać np. z filmów. Pomysłów jest wiele, a liczy się przede wszystkim kreatywność. Warto jest wybrać taki, który będzie dopasowany do charakteru i poczucia humoru Pana Młodego oraz jego gości. Jeśli chodzi o miejsca organizacji wieczoru kawalerskiego to wcale nie musi być to lokal. Wieczór ten jest naprawdę wyjątkowy, dlatego można zaplanować coś, o czym marzyło się od dłuższego czasu, a nie było okazji na zrealizowanie tych planów. Jeśli zaplanujecie wieczór w plenerze, zadbajcie o przekąski takie jak paluszki, chipsy czy orzeszki.

Na wieczorze kawalerskim nie może zabraknąć również alkoholu. Jednak w tej kwestii warto utrzymać umiar i nie przesadzać. Jeśli chodzi o rodzaj, to wybór zazwyczaj pada na wódkę oraz whisky. Z pewnością pojawi się także piwo. Nie można jednak zapominać o osoba, które nie piją i zapewnić im wodę lub napoje gazowane. Warto pomyśleć o wszystkim!