Jak zorganizować 40-ste urodziny na wesoło?

Jak zorganizować 40-ste urodziny na wesoło?

Zbliżają się Twoje 40-ste urodziny i chcesz, aby każdy spędził je w dobrym humorze? A może urządzasz przyjęcie dla bliskiej osoby i zależy Ci na tym, żeby podczas imprezy panowała wesoła atmosfera? Podstawa to zaufane grono przyjaciół, przy których nikt nie boi się "być sobą". Jednak nie możesz zapomnieć także o odpowiedni dekoracjach! Poznaj jak zorganizować 40 urodziny na wesoło.

Jak zorganizować 40 urodziny w domu?

Zbliżają się Twoje 40 urodziny? Organizacja imprezy w domu wymaga wielu przygotowań, dlatego warto zacząć działać nawet miesiąc wcześniej! Jednak, od czego zacząć? Podpowiadamy!

  • Pierwszy krok to ustalenie liczby gości — dzięki temu będziesz wiedzieć, ile krzeseł trzeba będzie przygotować oraz czy trzeba wynająć stół, aby wszystkich pomieścić.
  • Drugi krok to uzgodnienie menu — jedzenie to jeden z najważniejszych elementów na przyjęciu, dlatego nie może go zabraknąć. Aby nieco zaoszczędzić, możesz poprosić bliskich o przyniesienie ulubionych potraw. Dobrym pomysłem jest także zamówienie cateringu.
  • Trzeci krok to przygotowanie dekoracji — odpowiednie dodatki sprawią, że Twój salon zamieni się w prawdziwą salę balową i będzie zachęcać do dobrej zabawy.

Impreza w domu ma wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba płacić za wynajem lokalu. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na to rozwiązanie.

Zainteresuje Cię również: Impreza w stylu lat 80? Mamy pomysły na efektowne przebrania!

Impreza na 40 urodziny — pomysły na temat przewodni

Chcesz, żeby wszyscy dobrze się bawili na Twoich 40 urodzinach? Urządź tematyczną imprezę! Szczególnie dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia w stylu:

  • Wielki Gatsby z lat 20. — imprezy ponad 100 lat temu miały niesamowity klimat! Warto go przenieść na dzisiejsze czasy. Poproś uczestników, aby ubrali się według dawnej mody i zapewnij im dostęp do różnorodnych dodatków. Szczególnie dobrze się będą prezentować np. rękawiczki kabaretki, opaska Charlestone, szal boa, kapelusze gangsterskie, czy cygaretki fifki. Te dodatki można łatwo założyć i urozmaicić strój wieczorowy. Twoi bliscy będą zachwyceni!
  • hawajskim — jeśli uwielbiasz podróże do egzotycznych krajów, impreza w stylu hawajskim to "strzał w 10"! Aby salon nabrał odpowiedniego klimatu, zadbaj o tematyczne nakrycie stołów, balony we flamingi i ananasy oraz girlandy w liście tropikalne. Ponadto nie zapomnij o akcesoriach do przebrania się. Świetnym wyborem będą słomkowy kapelusz hawajski, naszyjniki z kwiatów oraz spódnice hawajskie z foliowych włosów. Takie dodatki wywołają uśmiech i wspaniale będą się prezentować na zdjęciach;
  • disco — marzysz o dobrej zabawie, jak za dawnych czasów młodości? Postaw na dekoracje w stylu disco! Bardzo ciekawie będą się prezentować zwłaszcza metalizowana kurtyna foliowa, holograficzne balony, rozety papierowe czy opalizujące banery "Party Dance". Nie zapomnij o lustrzanej kuli dyskotekowej. Wspaniale odbija światło i świetnie wygląda na zdjęciach. Dodatkowo warto zainwestować w imprezowe czapeczki holograficzne oraz okulary świecące LED. Te akcesoria zmienią klasyczne stroje w przebrania rodem z dyskotek w latach 80!

Choć organizacja imprezy tematycznej wymaga nieco pracy, warto się na nią zdecydować. Takie przyjęcia cieszą się dużą popularnością, ponieważ to doskonała okazja do tego, żeby wyróżnić się kreatywnym strojem.

Zorganizuj wyjątkowe 40 urodziny, a Twoja impreza zapadnie bliskim na długo w pamięci! Powodzenia.