Jak w wyjątkowy sposób udekorować dom na przyjęcie mikołajkowe?

Jak w wyjątkowy sposób udekorować dom na przyjęcie mikołajkowe?

Boże Narodzenie to szczególny okres w ciągu roku. Wtedy, jak nigdy zależy nam na tym, żeby otaczać się pięknem i tworzyć wyjątkowy nastrój. Jeśli planujesz mikołajkowe przyjęcia dla rodziny i przyjaciół, to koniecznie sprawdź nasze ozdoby tematyczne. Sprawdzą się one wspaniale, gdy chcesz udekorować salon, kuchnię, gabinet i zaprosić bliskich do wspólnego świętowania.

Dekoracje stołu

Stół to centrum życia towarzyskiego, dlatego szczególnie warto zadbać o jego wygląd i prezencję. Oprócz standardowych dekoracji, takich jak obrus czy wazon, możesz sięgnąć po te nietypowe. Na pewno zaskoczą one Twoich gości i wywołają ich radość. Są to pokrowce na krzesła przypominające duże czapki. Proste, a jakże efektowne!

Teraz czas na aranżację blatu. Tutaj zdecydowanie warto skupić się na detalach, np. pokrowcach na sztućce. Mają identyczną kolorystykę i kształt jak pokrowce na krzesła, ale są znacznie mniejsze. Wsuniesz do nich, jak do kieszonki widelec, łyżkę i nóż.

Ozdoby choinkowe

Ozdoby choinkowe możesz zrobić sam lub powiesić coś gotowego. W naszym sklepie są to m.in. kolorowe łańcuchy koralikowe w różnych kolorach do wyboru. Do tego oczywiście bombki – jeśli Twoją ambicją jest wykonanie ich własnoręcznie, to zadbaj o dobrą bazę, czyli transparentne bombki akrylowe w kilku średnicach do wyboru. Możesz je malować lub umieszczać w środku dekoracje wykonane z gałązek, szyszek, sztucznego mchu czy waty.

Na zielonych gałązkach pięknie będą się prezentowały także połyskliwe kokardki, zawieszki w kształcie gwiazdek oraz reniferów. Wykorzystaj je też do stworzenia wianka na drzwi czy stroika na stolik kawowy.

Aranżacje świetlne

Przyjemny klimat na mikołajkowej imprezie stworzą oczywiście lampki. Powinny one rzucać miękkie ciepłe światło i już od progu zachęcać gości do wejścia. Proponujemy Ci zatem witraże okienne w kształcie gwiazd oraz ledowe kominki. Wyglądają one naprawdę pięknie i sprawiają, że wnętrza prezentują się stylowo, przytulnie, świąteczne. Od razu budują przyjemny nastrój, pozwalając gościom poczuć się swobodnie i jak u siebie w domu. O to przecież chodzi!

Wśród świątecznych dekoracji imprezowych nie zabrakło też klasyków, czyli girland i balonów. Jeżeli nie boisz się bałaganu, to możesz postawić na sztuczny śnieg i rozsypać go w niektórych miejscach w pomieszczeniu, np. na parapecie. Pomysłów jest mnóstwo, a wszystkie możliwości i inspiracji odkryjesz po zrobieniu zakupów w naszym sklepie. Zapraszamy!